FTDI| Future Technology Devices International Ltd
DescriptionIC USB FS SERIAL UART 32LQFP
PackageTray
Stock2352
Price5.9
Download| Mfr | FTDI, Future Technology Devices International Ltd |
| Series | USBmadeEZ-UART |
| Package | Tray |
| Product Status | - |
| Protocol | USB |
| Function | Bridge, USB to UART |
| Interface | UART |
| Standards | USB 2.0 |
| Voltage - Supply | 4.35V ~ 5.25V |
| Current - Supply | 25mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
|
CS8415A-CSZR | IC AUDIO RECEIVER 28SOIC | CS8415A-CSZR.pdf | |
|
CS6422-CSZ/A | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 20SOIC | CS6422-CSZ/A.pdf | |
|
AD2420BCPZ | AD2420 | AD2420BCPZ.pdf | |
|
TWL1110PBS | CONSUMER CIRCUIT, CMOS, PQFP32 | TWL1110PBS.pdf | |
|
TAS5010IPFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5010IPFBR.pdf | |
|
CS8422-CNZ | IC SAMPL RATE CONV AUD REC 32QFN | CS8422-CNZ.pdf | |
|
LC75348M-TLM-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL MPF30S | LC75348M-TLM-E.pdf | |
|
STA120DJ | IC AUDIO RECEIVER 28SO | STA120DJ.pdf | |
|
M82805G-15 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82805G-15.pdf | |
|
BU7615AMUV-E2 | IC LSI AUDIO INTERFACE VQFN | BU7615AMUV-E2.pdf | |
|
M61529FP#DF0G | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | M61529FP#DF0G.pdf | |
|
MAX9890BEBL+TG29 | IC NOISE REDUCTION 9UCSP | MAX9890BEBL+TG29.pdf |