onsemi
DescriptionIC GATE AND 1CH 2-INP 6UDFN
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | onsemi |
| Series | 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~3.85V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 6-UDFN |
| Base Product Number | 74VHC1G08 |
|
LA72680M-MPB-E-SY | HIFI SOUND SIGNAL PROCESSOR, JAP | LA72680M-MPB-E-SY.pdf | |
|
CMX7158Q3 | IC AUDIO SIGNAL PROCESS 48VQFN | CMX7158Q3.pdf | |
|
STA339BWS13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA339BWS13TR.pdf | |
|
LV3329PE-TLM-H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 44QIPM | LV3329PE-TLM-H.pdf | |
|
LC75343M-MPB-E | ELECTRONIC VOLUME | LC75343M-MPB-E.pdf | |
|
WM8144CPT | ANALG CONS AUDIO/VID | WM8144CPT.pdf | |
|
CS8415A-CZR | CONSUMER CIRCUIT, CMOS, PDSO28 | CS8415A-CZR.pdf | |
|
TAS5076PFCRG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5076PFCRG4.pdf | |
|
M61545AFP#DF0R | 2-CHANNEL ELECTRONIC VOLUME | M61545AFP#DF0R.pdf | |
|
AK4121AVF | IC SAMPLE RATE CONVERTER 24VSOP | AK4121AVF.pdf | |
|
FSA221UMX | IC AUDIO SWITCH 10UMLP | FSA221UMX.pdf | |
|
DRV632PW | IC LINE DRIVER 14TSSOP | DRV632PW.pdf |