Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14DIP
PackageTube
Stock63256
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1V~2.5V |
| Input Logic Level -High | 4V~12.5V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | CD4011 |
|
BU76310AGU-E2 | IC STEREO AUDIO INTER VCSP85H3 | BU76310AGU-E2.pdf | |
|
FSA95601AH | IC AMP 6CH CLASS D DGTL | FSA95601AH.pdf | |
|
LC75386YWHS-E | ELECTRONIC VOLUME | LC75386YWHS-E.pdf | |
|
FSA8009UMX | IC DETECTION SWITCH 10UMLP | FSA8009UMX.pdf | |
|
M61546FP#DG1G | MSIG / AUDIO / SOUND CONTROLLER | M61546FP#DG1G.pdf | |
|
BD3402KS2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64SQFP | BD3402KS2.pdf | |
|
BD3806AFS-E2 | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3806AFS-E2.pdf | |
|
AD2429WCCPZ01 | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2429WCCPZ01.pdf | |
|
LA8515-N-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | LA8515-N-E.pdf | |
|
TEA6360T/V2,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 32SO | TEA6360T/V2,518.pdf | |
|
LA7213-E-SY | FOR VCR-USE AUTOMATIC CHANNEL SE | LA7213-E-SY.pdf | |
|
LC823450XDTBG | IC AUDIO SGNL PROCESSOR 154WLCSP | LC823450XDTBG.pdf |