Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14TSSOP
PackageTube
Stock36254
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1V~2.5V |
| Input Logic Level -High | 4V~12.5V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-TSSOP |
| Base Product Number | CD4011 |
|
S1V30080F01A000 | IC VOICE PROCESSOR 48QFP | S1V30080F01A000.pdf | |
|
TAS5001PFBRG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5001PFBRG4.pdf | |
|
MAX4298EUB | STEREO DRIVER + MICROPHONE AMP | MAX4298EUB.pdf | |
|
R3110-CBAA-E1T | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 21SIP | R3110-CBAA-E1T.pdf | |
|
ADAU71068Z-CS | IC AUDIO | ADAU71068Z-CS.pdf | |
|
BD3490FV-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SSOPB | BD3490FV-E2.pdf | |
|
LC823460XBHBKTBG | IC AUDIO PROCESSOR LSI 154WLCSP | LC823460XBHBKTBG.pdf | |
|
CS8406-CZZ | IC AUDIO TRANSMITTER 28TSSOP | CS8406-CZZ.pdf | |
|
BD3809FS | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3809FS.pdf | |
|
AK4126XQ | IC ASYNCH SAMPLE RATE 64LQFP | AK4126XQ.pdf | |
|
TAS5036BPFCRG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036BPFCRG4.pdf | |
|
TAS5508BPAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508BPAGRG4.pdf |