Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 2CH 4-INP 14DIP
PackageTube
Stock36251
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | CD4012 |
|
MAX9892ELT+T | IC NOISE REDUCTION 6UDFN | MAX9892ELT+T.pdf | |
|
M61534FP#RF1 | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | M61534FP#RF1.pdf | |
|
AD51/057-0 | 8-PIN TDM I.C. | AD51/057-0.pdf | |
|
TSP50P11CDW2D1 | IC SPEECH SYNTHESIZER 20-SOIC | TSP50P11CDW2D1.pdf | |
|
CMX148L4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48LQFP | CMX148L4.pdf | |
|
TAS5036AIPFCRG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036AIPFCRG4.pdf | |
|
TAS5508PAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508PAGRG4.pdf | |
|
BD3806AFS-E2 | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3806AFS-E2.pdf | |
|
LM1972M | IC VOLUME CONTROL 20SOIC | LM1972M.pdf | |
|
AD2433WCCPZ | MASTER/SLAVE, STD-PWR W/SPI | AD2433WCCPZ.pdf | |
|
BD3490FV-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SSOPB | BD3490FV-E2.pdf | |
|
|
BU64253GWZ-TR | BI-DIRECTIONAL VCM DRIVER FOR AU | BU64253GWZ-TR.pdf |