Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 2CH 4-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock6584
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD4012 |
|
TAS3002PFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS3002PFB.pdf | |
|
BD37069FV-ME2 | IC AUDIO PROCESSOR 40SSOPB | BD37069FV-ME2.pdf | |
|
CMX7011L4 | IC VOICE PROCESSOR 48LQFP | CMX7011L4.pdf | |
|
FSA8039AUMSX | AUDIO JACK INTERFACE SOLUTION W/ | FSA8039AUMSX.pdf | |
|
TAS5012PFBG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5012PFBG4.pdf | |
|
TWL1103GQE | CONSUMER CIRCUIT, CMOS, PBGA80 | TWL1103GQE.pdf | |
|
M61545FP#TF0R | 2-CHANNEL ELECTRONIC VOLUME | M61545FP#TF0R.pdf | |
|
TAS5026APAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026APAGG4.pdf | |
|
DIX4192IPFBR | IC AUDIO TRANSCEIVER 48TQFP | DIX4192IPFBR.pdf | |
|
LA2000S-E | AUDIO ICS | LA2000S-E.pdf | |
|
MAX98931EWX+T | MAX98931EWX+T | MAX98931EWX+T.pdf | |
|
TAS3103IDBT | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 38TSSOP | TAS3103IDBT.pdf |