Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 3CH 3-INP 14DIP
PackageTube
Stock32654
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | CD4025 |
|
TAS5086DBTR | IC MODULATOR 38TSSOP | TAS5086DBTR.pdf | |
|
D2-81412-LR | IC AUDIO AMP 144LQFP | D2-81412-LR.pdf | |
|
ZL38063UGB2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 56WLCSP | ZL38063UGB2.pdf | |
|
CS8420-CSZR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SOIC | CS8420-CSZR.pdf | |
|
BD3806AFS-E2 | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3806AFS-E2.pdf | |
|
TAS5504PAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5504PAGRG4.pdf | |
|
LA72670BM-F-MPB-E | SOUND SIGNAL PROCESSOR | LA72670BM-F-MPB-E.pdf | |
|
PGA2311UA | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2311UA.pdf | |
|
M61530FP#DF0G | 4-CH ELECTRONIC VOLUME CONTROL | M61530FP#DF0G.pdf | |
|
TS3A226EYFFR | IC AUDIO SWITCH 9DSBGA | TS3A226EYFFR.pdf | |
|
STA020DJTR | IC AUDIO TRANSMITTER 24SO | STA020DJTR.pdf | |
|
CS3308K-CQZ | IC 8-CHANNEL DIGITAL VOLUME CONT | CS3308K-CQZ.pdf |