Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 2CH 4-INP 14TSSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock26541
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-TSSOP |
| Base Product Number | CD4072 |
|
LC75106V-MPB-H | KARAOKE ICS | LC75106V-MPB-H.pdf | |
|
ADAU71087Z-CSRL | IC AUDIO | ADAU71087Z-CSRL.pdf | |
|
STA333W13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA333W13TR.pdf | |
|
BD37533FV-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SSOPB | BD37533FV-E2.pdf | |
|
M82805G-15 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82805G-15.pdf | |
|
LC70310KBG-UMC-TLM-H | NOISE CANSELLER IC | LC70310KBG-UMC-TLM-H.pdf | |
|
AD2428WCCSZ02 | A2B MASTER/SLAVE 4XPDM | AD2428WCCSZ02.pdf | |
|
TS4604IPT | IC LINE DRIVER 28TSSOP | TS4604IPT.pdf | |
|
ZXCD1210JB16TC | IC MODULATOR 16QFN | ZXCD1210JB16TC.pdf | |
|
TDA7718N | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7718N.pdf | |
|
M61531FP#RF0G | AUDIO CONTROL IC, PQFP80 | M61531FP#RF0G.pdf | |
|
LM1036N/NOPB | IC AUDIO TONE PROCESSOR 20DIP | LM1036N/NOPB.pdf |