Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 2CH 4-INP 14TSSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock332654
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-TSSOP |
| Base Product Number | CD4072 |
|
LC75411UES-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 44QLP | LC75411UES-E.pdf | |
|
STA339BWS13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA339BWS13TR.pdf | |
|
AK2347B | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 24SSOP | AK2347B.pdf | |
|
MAX9890BETA+TG05 | INTEGRATED CIRCUIT | MAX9890BETA+TG05.pdf | |
|
M51204FP#TF0R | 2-CH ELECTRONIC VOLUME BALANCE | M51204FP#TF0R.pdf | |
|
AK4125XF | IC ASYNCH SAMPLE RATE 30VSOP | AK4125XF.pdf | |
|
INA1650IPWR | IC AUDIO RECEIVER 14TSSOP | INA1650IPWR.pdf | |
|
TEA6831HW/V106557 | TEA6831HW - Audio Special Purpos | TEA6831HW/V106557.pdf | |
|
BD3460FS-E2 | IC VOLUME CONTROL 24SSOP | BD3460FS-E2.pdf | |
|
NJU72343V-TE1 | 8-CHANNEL ELECTRONIC VOLUME | NJU72343V-TE1.pdf | |
|
SRC4192IDBRG4 | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4192IDBRG4.pdf | |
|
LV25700PM-TBM-E | SINGLE CHIP TUNER IC FOR CAR RAD | LV25700PM-TBM-E.pdf |