Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 3CH 3-INP 14DIP
PackageTube
Stock32654
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | CD4075 |
|
D2-81435-LR | IC SOC DGTL AMP CTLR 128LQFP | D2-81435-LR.pdf | |
|
M61545FP#TF0R | 2-CHANNEL ELECTRONIC VOLUME | M61545FP#TF0R.pdf | |
|
ZXCZA200JC40TA | IC INTEGRATED CIRCUIT | ZXCZA200JC40TA.pdf | |
|
TAS3103DBT | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 38TSSOP | TAS3103DBT.pdf | |
|
TDA7415CBTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64LQFP | TDA7415CBTR.pdf | |
|
CS8416-CSZ | IC AUDIO RECEIVER 28SOIC | CS8416-CSZ.pdf | |
|
CMX823E4 | IC TONE DECODER 16TSSOP | CMX823E4.pdf | |
|
AAP149BS-M6B-G-LF-TR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 6CSP | AAP149BS-M6B-G-LF-TR.pdf | |
|
SRC4190IDB | SRC4190 192KHZ STEREO ASYNCHRONO | SRC4190IDB.pdf | |
|
TAS5026PAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026PAGG4.pdf | |
|
MAX14579AEETA+T | IC DETECTION SWITCH 8TDFN | MAX14579AEETA+T.pdf | |
|
TSP50P11CDW2D1 | IC SPEECH SYNTHESIZER 20-SOIC | TSP50P11CDW2D1.pdf |