Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock2364
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD4081 |
|
FSA8039AUMSX | AUDIO JACK INTERFACE SOLUTION W/ | FSA8039AUMSX.pdf | |
|
CS8416K-CZZR | IC 192 KHZ DIGITAL AUDIO RECEIVE | CS8416K-CZZR.pdf | |
|
IRS20124CD | IC AUDIO DVR DGTL HI/LO DIE | IRS20124CD.pdf | |
|
TAS5010IPFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5010IPFBR.pdf | |
|
BD3481FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR 20-SSOP | BD3481FS-E2.pdf | |
|
LA7213-E | FOR VCR-USE AUTOMATIC CHANNEL SE | LA7213-E.pdf | |
|
BD3823FV-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 20SSOP | BD3823FV-E2.pdf | |
|
TCM320AC46IDW | CONSUMER CIRCUIT, PDSO20 | TCM320AC46IDW.pdf | |
|
WM8804GEDS/RV | IC AUDIO TRANSCEIVER 20SSOP | WM8804GEDS/RV.pdf | |
|
CMX823E4 | IC TONE DECODER 16TSSOP | CMX823E4.pdf | |
|
DRV632PW | IC LINE DRIVER 14TSSOP | DRV632PW.pdf | |
|
LC70310KBG-UMC-TLM-H | NOISE CANSELLER IC | LC70310KBG-UMC-TLM-H.pdf |