Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 2CH 4-INP 14DIP
PackageTube
Stock56241
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | CD4082 |
|
LC786823E-6E11-3H | IC USB AUDIO BLUETOOTH PQFP | LC786823E-6E11-3H.pdf | |
|
TCM320AC46CN | CONSUMER CIRCUIT, PDIP20 | TCM320AC46CN.pdf | |
|
AK4121VF | IC SAMPLE RATE CONVERTER 24VSOP | AK4121VF.pdf | |
|
AAP149BS-M6B-G-LF-TR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 6CSP | AAP149BS-M6B-G-LF-TR.pdf | |
|
TAS5012PFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5012PFB.pdf | |
|
BD3850FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR SSOP | BD3850FS-E2.pdf | |
|
BD3826FS-E2 | IC AUDIO SWITCH 32SSOPA | BD3826FS-E2.pdf | |
|
INA1650IPW | IC AUDIO RECEIVER 14TSSOP | INA1650IPW.pdf | |
|
TEF6890H/V3,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6890H/V3,518.pdf | |
|
CS44800-CQZ/B | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64LQFP | CS44800-CQZ/B.pdf | |
|
MAX9892ELT+T | IC NOISE REDUCTION 6UDFN | MAX9892ELT+T.pdf | |
|
AD2433WCCPZ | MASTER/SLAVE, STD-PWR W/SPI | AD2433WCCPZ.pdf |