Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14DIP
PackageTube
Stock23145
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.6V~10.8V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | CD4093 |
|
NCS2302MUTAG | IC DETECTION SWITCH 10UQFN | NCS2302MUTAG.pdf | |
|
ML22Q535-NNNTBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR AUTOMOB | ML22Q535-NNNTBZ0BX.pdf | |
|
QF3DFXAQN000T | PROFOUND SOUND AUDIO PROCESSOR | QF3DFXAQN000T.pdf | |
|
AD1895YRSRL | STEREO SAMPLE RATE CONVERTER | AD1895YRSRL.pdf | |
|
TAS5504PAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5504PAGRG4.pdf | |
|
CS4216-KL | 16-BIT STEREO AUDIO CODEC | CS4216-KL.pdf | |
|
MAX9890BEBL+TG29 | IC NOISE REDUCTION 9UCSP | MAX9890BEBL+TG29.pdf | |
|
TEA6360T/V2,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 32SO | TEA6360T/V2,518.pdf | |
|
TLV320AC56CDW | IC V-B AUDIO PROCESSOR 20-SOIC | TLV320AC56CDW.pdf | |
|
AK2346B | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 24SSOP | AK2346B.pdf | |
|
STA350BWTR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA350BWTR.pdf | |
|
DF1704EG4 | IC INTERPOLATION FILTER 28SSOP | DF1704EG4.pdf |