Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock332654
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 3.4, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.6V~10.8V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD4093 |
|
CS8422-CNZ | IC SAMPL RATE CONV AUD REC 32QFN | CS8422-CNZ.pdf | |
|
TPA5050RSAR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 16QFN | TPA5050RSAR.pdf | |
|
LC823403B-08B3-E | IC AUDIO LSI PROCESSOR | LC823403B-08B3-E.pdf | |
|
AD51/057-0 | 8-PIN TDM I.C. | AD51/057-0.pdf | |
|
AK2347B | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 24SSOP | AK2347B.pdf | |
|
ZL38005GGG2 | IC VOICE PROCESSOR 96FBGA | ZL38005GGG2.pdf | |
|
TAS5066PAGR | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5066PAGR.pdf | |
|
BD34701KS2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 52SQFP | BD34701KS2.pdf | |
|
LC786820E-6E03-3H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 100PQFP | LC786820E-6E03-3H.pdf | |
|
WM8044CFN | ANALG CONS AUDIO/VID | WM8044CFN.pdf | |
|
AD2428WCCSZ01 | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2428WCCSZ01.pdf | |
|
B300W35A109XXG | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 35WLCSP | B300W35A109XXG.pdf |