Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 3CH 3-INP 14SOIC
PackageTube
Stock95614
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tube |
| Product Status | Last Time Buy |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 1.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.3V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 1.2V~3.85V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74AC10 |
|
TAS5026PAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026PAGRG4.pdf | |
|
LC75412EH-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 64QFP | LC75412EH-E.pdf | |
|
CS8415A-CZR | CONSUMER CIRCUIT, CMOS, PDSO28 | CS8415A-CZR.pdf | |
|
MAX9890AETA+T | IC NOISE REDUCTION 8TDFN | MAX9890AETA+T.pdf | |
|
TDA7721TR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7721TR.pdf | |
|
TEA6880H/V2,557 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 64QFP | TEA6880H/V2,557.pdf | |
|
DRV135UA | IC LINE DRIVER 8SOIC | DRV135UA.pdf | |
|
CS8416-CSZ | IC AUDIO RECEIVER 28SOIC | CS8416-CSZ.pdf | |
|
AD1893JSTZRL | IC SAMPLE RATE CONVERTER 44LQFP | AD1893JSTZRL.pdf | |
|
TDA7729 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7729.pdf | |
|
LC823433TAK-2H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 128TQFP | LC823433TAK-2H.pdf | |
|
MAX14579EETA+T | IC DETECTION SWITCH 8TDFN | MAX14579EETA+T.pdf |