Texas Instruments
DescriptionIC INVERT SCHMITT 6CH 1-IN 14DIP
PackageTube
Stock2655
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 6 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 1.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 1.6V |
| Input Logic Level -High | 3.4V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | 74AC14 |
|
ZL38042LDF1 | IC AUDIO PROCESSOR 64QFN | ZL38042LDF1.pdf | |
|
CS8416-DNZR | IC AUDIO RECEIVER 28QFN | CS8416-DNZR.pdf | |
|
LC75411WS-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 48SQFP | LC75411WS-E.pdf | |
|
LV1116N-LG-E-ON | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1116N-LG-E-ON.pdf | |
|
LC823450XBTBG | IC AUDIO SGNL PROCESSOR 154WLCSP | LC823450XBTBG.pdf | |
|
AD2427BCPZ | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2427BCPZ.pdf | |
|
M65849CFP#DF0G | SOURROUND SOUND PROCESSOR | M65849CFP#DF0G.pdf | |
|
CS8406-DZZ | IC AUDIO TRANSMITTER 28TSSOP | CS8406-DZZ.pdf | |
|
AD51/057-0 | 8-PIN TDM I.C. | AD51/057-0.pdf | |
|
AK4468VN | 117DB 768KHZ/32-BIT 8CH PREMIUM | AK4468VN.pdf | |
|
TDA7303TR | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SO | TDA7303TR.pdf | |
|
LC78615E-01US-H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64PQFP | LC78615E-01US-H.pdf |