Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 2CH 4-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock45552
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 1.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.3V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 1.2V~3.85V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74AC20 |
|
M82505-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82505-14.pdf | |
|
R2S15901SP#T1 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15901SP#T1.pdf | |
|
BD37534FV-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SSOPB | BD37534FV-E2.pdf | |
|
DF1706E | IC INTERPOLATION FILTER 28SSOP | DF1706E.pdf | |
|
TAS5518PAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5518PAGG4.pdf | |
|
LM1894N | CONSUMER CIRCUIT, BIPOLAR | LM1894N.pdf | |
|
MAX13326AUI/V+TW | IC LINE DRIVER SMD | MAX13326AUI/V+TW.pdf | |
|
STK415-120-E | 2-CHAN POWER SWITCHING AUDIO IC | STK415-120-E.pdf | |
|
MAX9890BEBL | AUDIO CLICK-POP SUPPRESSOR | MAX9890BEBL.pdf | |
|
BU7805GLU-E2 | IC AUDIO INTERFACE | BU7805GLU-E2.pdf | |
|
TDA7440D013TR | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SO | TDA7440D013TR.pdf | |
|
TAS5036AIPFCG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036AIPFCG4.pdf |