Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 4CH 2-INP 14DIP
PackageTube
Stock56241
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 1.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.3V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 1.2V~3.85V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | 74AC32 |
|
NJM2520M-TE2 | IC AUDIO SWITCH 2-IN/1-OUT 8DMP | NJM2520M-TE2.pdf | |
|
BU7814KN-E2 | IC LSI AUDIO INTERFACE VQFN | BU7814KN-E2.pdf | |
|
ZL38005QCG1 | IC VOICE PROCESSOR 100LQFP | ZL38005QCG1.pdf | |
|
M61538FP#DF0G | AUDIO CONTROL IC, PDSO24 | M61538FP#DF0G.pdf | |
|
NL3S325FCT2G | IC AUDIO PROCESSOR 9WLCSP | NL3S325FCT2G.pdf | |
|
TAS5036BPFCG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036BPFCG4.pdf | |
|
DF1704E/2KG4 | IC INTERPOLATION FILTER 28SSOP | DF1704E/2KG4.pdf | |
|
AD1895AYRSZ | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | AD1895AYRSZ.pdf | |
|
LV1116N-LG-E-ON | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1116N-LG-E-ON.pdf | |
|
LA8633V-TRM-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | LA8633V-TRM-E.pdf | |
|
TAS5015PFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5015PFB.pdf | |
|
LV25700PM-TBM-E | SINGLE CHIP TUNER IC FOR CAR RAD | LV25700PM-TBM-E.pdf |