Rochester Electronics| LLC
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock56464
Price1.0
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT00 |
|
TAS3108DCPRG4 | IC AUDIO SGNL PROCESSOR 38HTSSOP | TAS3108DCPRG4.pdf | |
|
LC75106V-USS-TLM-H | CMOS LSI DIGITAL ECHO LSI WITH B | LC75106V-USS-TLM-H.pdf | |
|
LM1971M | LM1971 DIGITALLY CONTROLLED 62 D | LM1971M.pdf | |
|
NJM2520M-TE1 | IC AUDIO SWITCH 2-IN/1-OUT 8DMP | NJM2520M-TE1.pdf | |
|
CXD9835TNDBTR | CXD9835TN (SONY), AUDIO/VID | CXD9835TNDBTR.pdf | |
|
WM9701CPT | ANALG CONS AUDIO/VID | WM9701CPT.pdf | |
|
SRC4193IDB | SRC4193 HIGH-END SAMPLE RATE CON | SRC4193IDB.pdf | |
|
NAU8220WG | IC LINE DRIVER 14TSSOP | NAU8220WG.pdf | |
|
STK433-760-E | 2-CH CLASS AB AUDIO POWER IC | STK433-760-E.pdf | |
|
AD2433WCCPZ | MASTER/SLAVE, STD-PWR W/SPI | AD2433WCCPZ.pdf | |
|
MAX4298ESD+ | IC LINE DRIVER 14SOIC | MAX4298ESD+.pdf | |
|
TDA7303TR | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SO | TDA7303TR.pdf |