Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 4CH 2-INP 14DIP
PackageTube
Stock23654
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | 74ACT02 |
|
E-TDA7501ATR | IC PROCESSOR DSPLD CAR 44-LQFP | E-TDA7501ATR.pdf | |
|
M82514G-15 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82514G-15.pdf | |
|
R3910-CFAB-E1B | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 25SIP | R3910-CFAB-E1B.pdf | |
|
TDA9852H/V2,557 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 44PQFP | TDA9852H/V2,557.pdf | |
|
AS3527A FCT T | IC AUDIO SGNL PROCESSOR 224CTBGA | AS3527A FCT T.pdf | |
|
TAS5036APFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036APFC.pdf | |
|
TEF6892H/V3,557 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6892H/V3,557.pdf | |
|
LV3327PV-MPB-H | IC VOLUME CONTROL 16SSOP | LV3327PV-MPB-H.pdf | |
|
LC75386NE-L-E | ELECTRONIC VOLUME AND TONE CONTR | LC75386NE-L-E.pdf | |
|
STA369BWTR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA369BWTR.pdf | |
|
LV3320M-TLM-E | IC RF ELECTR VOLUME AUTO 44QLP | LV3320M-TLM-E.pdf | |
|
MAX98932SDEMBRD# | DEMO BOARD MAX98932 | MAX98932SDEMBRD#.pdf |