Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock5644
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT04 |
|
TS3A227ERVAR | IC DETECTION SWITCH 16VQFN | TS3A227ERVAR.pdf | |
|
STK433-760-E | 2-CH CLASS AB AUDIO POWER IC | STK433-760-E.pdf | |
|
CS8420-DSZR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SOIC | CS8420-DSZR.pdf | |
|
M62419FP#CG1J | SOUND CONTROLLER FOR CAR STEREO | M62419FP#CG1J.pdf | |
|
TAS3004PFBG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS3004PFBG4.pdf | |
|
MAX98932SDEMBRD# | DEMO BOARD MAX98932 | MAX98932SDEMBRD#.pdf | |
|
AD2420KCPZ | AD2420 | AD2420KCPZ.pdf | |
|
CS8415A-CSZ | IC AUDIO RECEIVER 28SOIC | CS8415A-CSZ.pdf | |
|
TDA7729 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7729.pdf | |
|
COM-10468 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 8DIP | COM-10468.pdf | |
|
NAU8220WG | IC LINE DRIVER 14TSSOP | NAU8220WG.pdf | |
|
CS6422-CSZR/A | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 20SOIC | CS6422-CSZR/A.pdf |