Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER OD 6CH 1-INP 14DIP
PackageTube
Stock2654
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | Open Drain |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | -, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | 74ACT05 |
|
TAS5036IPFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036IPFC.pdf | |
|
LC823432TAK-2H | IC AUDIO LSI RECORDER 128TQFP | LC823432TAK-2H.pdf | |
|
FSA8039AUMSX-ON | AUDIO JACK INTERFACE SOLUTION W/ | FSA8039AUMSX-ON.pdf | |
|
CS98010-CM | CS98010 | CS98010-CM.pdf | |
|
CS44600-CQZ | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64LQFP | CS44600-CQZ.pdf | |
|
NCX8200UKZ | IC AUDIO SWITCH 9WLCSP | NCX8200UKZ.pdf | |
|
M82511-15 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82511-15.pdf | |
|
PCM9211PT | IC AUDIO TRANSCEIVER 48LQFP | PCM9211PT.pdf | |
|
DIT4096IPW | IC LINE DRIVER 28TSSOP | DIT4096IPW.pdf | |
|
FSA8029UMX | IC DETECTION SWITCH 10UMLP | FSA8029UMX.pdf | |
|
LC70310KBG-UMC-TLM-H | NOISE CANSELLER IC | LC70310KBG-UMC-TLM-H.pdf | |
|
NJU72751AV-TE1 | 4-INPUT / 4-OUTPUT DUAL ANALOG S | NJU72751AV-TE1.pdf |