Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER OD 6CH 1-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock12560
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | Open Drain |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | -, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT05 |
|
TAS5026APAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026APAGRG4.pdf | |
|
BD37034FV-ME2 | IC AUDIO PROCESSOR 28SSOPB | BD37034FV-ME2.pdf | |
|
WM8144CCPT | ANALG CONS AUDIO/VID | WM8144CCPT.pdf | |
|
FSA8039AUMSX-F106 | AUDIO JACK INTERFACE SOLUTION WI | FSA8039AUMSX-F106.pdf | |
|
STA311BTR | IC FULLY INTEG PROCESSR 56VFQFPN | STA311BTR.pdf | |
|
TAS5036AIPFCR | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036AIPFCR.pdf | |
|
BU9252F-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 18SOP | BU9252F-E2.pdf | |
|
BD3850FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR SSOP | BD3850FS-E2.pdf | |
|
STA339BWS13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA339BWS13TR.pdf | |
|
FSA8039UMSX_F106 | IC AUDIO JACK DETECTION | FSA8039UMSX_F106.pdf | |
|
LA8520M-TLM-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | LA8520M-TLM-E.pdf | |
|
ZXCD1210JB16TC | IC MODULATOR 16QFN | ZXCD1210JB16TC.pdf |