Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock21230
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT08 |
|
STA311B | MULTICHANNEL DIGITAL AUDIO PROCE | STA311B.pdf | |
|
HA12237FEB-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | HA12237FEB-E.pdf | |
|
R2A15906SP#U2 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2A15906SP#U2.pdf | |
|
AD2425WCCSZ-RL | SINGLE SLAVE SERIAL AUDIO I/F W/ | AD2425WCCSZ-RL.pdf | |
|
AD1895AYRSZRL | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | AD1895AYRSZRL.pdf | |
|
AD2420WCCPZ01 | LOW COST AUDIO BUS SLAVE REV 0.1 | AD2420WCCPZ01.pdf | |
|
SI8244CB-C-IS1 | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8244CB-C-IS1.pdf | |
|
PGA2320IDWG4 | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2320IDWG4.pdf | |
|
MUSES72323V-TE1 | 18V OPERATION HIGH QUALITY AUDIO | MUSES72323V-TE1.pdf | |
|
ADAU71068Z-CS | IC AUDIO | ADAU71068Z-CS.pdf | |
|
M61534FP#DF0G | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | M61534FP#DF0G.pdf | |
|
LM1036MX/NOPB | IC AUDIO TONE PROCESSOR 20SOIC | LM1036MX/NOPB.pdf |