Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock63000
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT32 |
|
M65856SP#TG0G | MICROPHONE AND ECHO SYSTEM | M65856SP#TG0G.pdf | |
|
SRC4382IPFB | IC SAMPLE RATE CONVERTER 48TQFP | SRC4382IPFB.pdf | |
|
R2S15207FP#W00R | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15207FP#W00R.pdf | |
|
TDA7729 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7729.pdf | |
|
BU7805GLU-E2 | IC AUDIO INTERFACE | BU7805GLU-E2.pdf | |
|
FSA8009UMX | IC DETECTION SWITCH 10UMLP | FSA8009UMX.pdf | |
|
PCM2706CPJTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 32TQFP | PCM2706CPJTR.pdf | |
|
M61541FP#RF0R | 6-CH VOLUME/TONE CONTROL | M61541FP#RF0R.pdf | |
|
SA571DR2G | IC COMPANDOR 16SOIC | SA571DR2G.pdf | |
|
NCS2302MUTAG | IC DETECTION SWITCH 10UQFN | NCS2302MUTAG.pdf | |
|
ADSST-1815JS | PC AUDIO CONTROLLER | ADSST-1815JS.pdf | |
|
IP5002CX8/P135 | INTERFACE CIRCUIT | IP5002CX8/P135.pdf |