Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
PackageTube
Stock32000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HC00 |
|
NJW1184M | IC ELECTRONIC VOLUME 4CH DMP20 | NJW1184M.pdf | |
|
LA8515-N-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | LA8515-N-E.pdf | |
|
TEF6894H/V2,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6894H/V2,518.pdf | |
|
TCM320AC39IDW | CONSUMER CIRCUIT, PDSO20 | TCM320AC39IDW.pdf | |
|
STA333SML TR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 30CSP | STA333SML TR.pdf | |
|
TEF6894H/V3,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6894H/V3,518.pdf | |
|
TDA7407 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 44LQFP | TDA7407.pdf | |
|
SI8244BB-D-IS1 | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8244BB-D-IS1.pdf | |
|
AK4126XQ | IC ASYNCH SAMPLE RATE 64LQFP | AK4126XQ.pdf | |
|
DRV135UA/2K5 | IC LINE DRIVER 8SOIC | DRV135UA/2K5.pdf | |
|
LA7213-E | FOR VCR-USE AUTOMATIC CHANNEL SE | LA7213-E.pdf | |
|
ZL38042LDG1 | IC AUDIO PROCESSOR 64QFN | ZL38042LDG1.pdf |