Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 4CH 2-INP 14DIP
PackageTube
Stock3000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | 74HC02 |
|
TAS5036BPFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036BPFC.pdf | |
|
TAS5026APAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026APAGG4.pdf | |
|
M65849CFP#TF0G | SOURROUND SOUND PROCESSOR | M65849CFP#TF0G.pdf | |
|
TAS5036IPFCR | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036IPFCR.pdf | |
|
TAS5508BPAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508BPAGRG4.pdf | |
|
BD3827K-E2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR SSOP | BD3827K-E2.pdf | |
|
MUSES72320V-TE2 | IC VOLUME CONTROL 32SSOP | MUSES72320V-TE2.pdf | |
|
TAS5010IPFBRG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5010IPFBRG4.pdf | |
|
SRC4392IPFBR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 48TQFP | SRC4392IPFBR.pdf | |
|
TEA6880H/V2,557 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 64QFP | TEA6880H/V2,557.pdf | |
|
MAX9890AETA+T | IC NOISE REDUCTION 8TDFN | MAX9890AETA+T.pdf | |
|
LV3311PNM-TLM-E | IC VOLUME CONTROL 44QIPM | LV3311PNM-TLM-E.pdf |