Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 4CH 2-INP 14DIP
PackageTube
Stock1000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | 74HC08 |
|
TAS5076PFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5076PFC.pdf | |
|
AK4116VF | IC RX S/PDIF AES/EBU 20QFN | AK4116VF.pdf | |
|
ZL38015QCG1 | IC VOICE PROCESSOR 100LQFP | ZL38015QCG1.pdf | |
|
ZXCZA200JC40TA | IC INTEGRATED CIRCUIT | ZXCZA200JC40TA.pdf | |
|
MAX14579AEETA+T | IC DETECTION SWITCH 8TDFN | MAX14579AEETA+T.pdf | |
|
LC75347EH-UC-E | ELECTRONIC VOLUME | LC75347EH-UC-E.pdf | |
|
M61528FP#T70G | SCF TYPE FIXED EQUALIZER | M61528FP#T70G.pdf | |
|
AD2425WCCSZ-RL | SINGLE SLAVE SERIAL AUDIO I/F W/ | AD2425WCCSZ-RL.pdf | |
|
BD37514FS-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 20SSOPA | BD37514FS-E2.pdf | |
|
SN105022PWPR | STEREO 2W AUDIO AMP | SN105022PWPR.pdf | |
|
LC823425-13W1-E | IC AUDIO PROCESSOR 221LFBGA/FBGA | LC823425-13W1-E.pdf | |
|
BD3486FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR 32-SSOP | BD3486FS-E2.pdf |