Texas Instruments|Rochester Electronics| LLC
DescriptionIC GATE NAND 3CH 3-INP 14SOIC
PackageTape & Reel (TR),Bulk
Stock5465
Price0.3
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Current - Quiescent ( Max) | 2µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Input Logic Level -Low | 0.5V~1.8V |
| Input Logic Level -High | 1.5V~4.2V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | 74HC10 |
|
DIR9001S1PWR | PROTOTYPE | DIR9001S1PWR.pdf | |
|
M61531FP#RF0G | AUDIO CONTROL IC, PQFP80 | M61531FP#RF0G.pdf | |
|
AD1895AYRSZRL | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | AD1895AYRSZRL.pdf | |
|
TAS3001CPWRG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TAS3001CPWRG4.pdf | |
|
|
BU64243GWZ-TR | LINEAR CONSTANT CURRENT VCM DRIV | BU64243GWZ-TR.pdf | |
|
BD37544FS-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 32SSOPA | BD37544FS-E2.pdf | |
|
FSA8028UMX | AUDIO JACK DETECTION AND CONFIGU | FSA8028UMX.pdf | |
|
ZL38040LDF1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64QFN | ZL38040LDF1.pdf | |
|
NCS2302MUTAG | IC DETECTION SWITCH 10UQFN | NCS2302MUTAG.pdf | |
|
CS8406-CSZR | IC AUDIO TRANSMITTER 28SOIC | CS8406-CSZR.pdf | |
|
AK4122AVQ | IC SAMPLE RATE CONVERTER 48LQFP | AK4122AVQ.pdf | |
|
TAS5028APAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5028APAGG4.pdf |