Texas Instruments
DescriptionIC GATE XOR 4CH 2-INP 16SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock2364
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.9V~1.65V |
| Input Logic Level -High | 2.1V~3.85V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 16-SOIC |
| Base Product Number | 74AC11086 |
|
LA8638NV-MPB-E | COMPANDERIC | LA8638NV-MPB-E.pdf | |
|
CA3089F | AUDIO DEMODULATOR, FM, BIPOLAR | CA3089F.pdf | |
|
INA1650IPWR | IC AUDIO RECEIVER 14TSSOP | INA1650IPWR.pdf | |
|
TDA7415CB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64LQFP | TDA7415CB.pdf | |
|
TLV320AC56CDW | IC V-B AUDIO PROCESSOR 20-SOIC | TLV320AC56CDW.pdf | |
|
AK4125VF | IC SAMPLE RATE CONVERTER 30VSOP | AK4125VF.pdf | |
|
BR261W30A101E1G | CONSUMER CIRCUIT, PBGA30 | BR261W30A101E1G.pdf | |
|
LC75106V-USS-TLM-H | CMOS LSI DIGITAL ECHO LSI WITH B | LC75106V-USS-TLM-H.pdf | |
|
CS8406-DZZR | IC AUDIO TRANSMITTER 28TSSOP | CS8406-DZZR.pdf | |
|
STA308A13TR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64TQFP | STA308A13TR.pdf | |
|
TEF6892H/V2,557 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6892H/V2,557.pdf | |
|
TPA5051RSAT | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 16QFN | TPA5051RSAT.pdf |