Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 4CH 2-INP 16SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock21456
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 16-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT11000 |
|
BU7805GLU-E2 | IC AUDIO INTERFACE | BU7805GLU-E2.pdf | |
|
M82359-12 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82359-12.pdf | |
|
R2A15129FP#U0 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2A15129FP#U0.pdf | |
|
ML22660TBZ0BX | SPEECH SYNTHESIS LSI FOR CONSUME | ML22660TBZ0BX.pdf | |
|
TAS5036BPFCG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036BPFCG4.pdf | |
|
CS8406-CSZR | IC AUDIO TRANSMITTER 28SOIC | CS8406-CSZR.pdf | |
|
BD3825FS-E2 | IC AUDIO SWITCH 24SSOPA | BD3825FS-E2.pdf | |
|
M62415FP#D0 | 2-CH, 4 MODE PRESET EQUALISER | M62415FP#D0.pdf | |
|
MAX14579EETA+TW | LOW-POWER HEADSET DETECTORS WITH | MAX14579EETA+TW.pdf | |
|
PGA4311U/1KG4 | IC VOLUME CONTROL 28SOIC | PGA4311U/1KG4.pdf | |
|
AD2420KCPZ | AD2420 | AD2420KCPZ.pdf | |
|
LV3320M-TLM-E | IC RF ELECTR VOLUME AUTO 44QLP | LV3320M-TLM-E.pdf |