Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 20SOIC
PackageTube
Stock31230
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 20-SOIC |
| Base Product Number | 74ACT11004 |
|
LC7538JMD-TLM-E | ELECTRONIC VOLUME CONTROL SYSTEM | LC7538JMD-TLM-E.pdf | |
|
MAX4298EUB-TG075 | STEREO DRIVER + MICROPHONE AMP | MAX4298EUB-TG075.pdf | |
|
PGA4311U/1KG4 | IC VOLUME CONTROL 28SOIC | PGA4311U/1KG4.pdf | |
|
TS3A226EYFFR | IC AUDIO SWITCH 9DSBGA | TS3A226EYFFR.pdf | |
|
FSA95601VAH | IC AMP 6CH CLASS D DGTL | FSA95601VAH.pdf | |
|
AD1896AYRSZ | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | AD1896AYRSZ.pdf | |
|
AD2426WCCSZ | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2426WCCSZ.pdf | |
|
ZL38052UGB2 | IC AUDIO PROCESSOR 56WLCSP | ZL38052UGB2.pdf | |
|
CS3318K-CQZ | IC 8-CHANNEL DIGITAL VOLUME CONT | CS3318K-CQZ.pdf | |
|
LC75106V-USS-TLM-H | CMOS LSI DIGITAL ECHO LSI WITH B | LC75106V-USS-TLM-H.pdf | |
|
LC75348M-TLM-E | SINGLE-CHIP ELECTRONIC VOLUME AN | LC75348M-TLM-E.pdf | |
|
LC75412WS-UF-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 48SQFP | LC75412WS-UF-E.pdf |