Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 20TSSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock3900
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 20-TSSOP |
| Base Product Number | 74ACT11004 |
|
LC75412EH-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 64QFP | LC75412EH-E.pdf | |
|
AD2426WCCSZ01 | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2426WCCSZ01.pdf | |
|
FSA8058UMX | AUDIO/VIDEO SWITCH | FSA8058UMX.pdf | |
|
PCM2706CPJTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 32TQFP | PCM2706CPJTR.pdf | |
|
MAX98932SDEMBRD# | DEMO BOARD MAX98932 | MAX98932SDEMBRD#.pdf | |
|
AK4104ET | IC DGTL AUDIO TRANSMIT 16TSSOP | AK4104ET.pdf | |
|
CX20468-31 | SMARTAMC AUDIO MODEM HOST SIDE | CX20468-31.pdf | |
|
WM8804GEDS/RV | IC AUDIO TRANSCEIVER 20SSOP | WM8804GEDS/RV.pdf | |
|
WM8804GEDS/V | IC AUDIO TRANSCEIVER 20SSOP | WM8804GEDS/V.pdf | |
|
LC89075W-H | IC DEMODULATOR 64SQFP | LC89075W-H.pdf | |
|
ZL38052LDF1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64QFN | ZL38052LDF1.pdf | |
|
BD3818KS | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 80SQFP | BD3818KS.pdf |