Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 4CH 2-INP 16SO
PackageTape & Reel (TR)
Stock28000
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 16-SO |
| Base Product Number | 74ACT11008 |
|
BD34701KS2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 52SQFP | BD34701KS2.pdf | |
|
TEF6892H/V2,557 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6892H/V2,557.pdf | |
|
LM1894MX/NAK2 | ANALOG AMPLIFIERS | LM1894MX/NAK2.pdf | |
|
SB3231-E1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 25SIP | SB3231-E1.pdf | |
|
LC823425-13W-E | IC AUDIO PROCESSOR 221LFBGA/FBGA | LC823425-13W-E.pdf | |
|
SA575DTBG | IC COMPANDOR 20TSSOP | SA575DTBG.pdf | |
|
M82505-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82505-14.pdf | |
|
TWL1103PBS | CONSUMER CIRCUIT, CMOS, PQFP32 | TWL1103PBS.pdf | |
|
AD2428WCCSZ01-RL | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2428WCCSZ01-RL.pdf | |
|
AD2435WCCPZ | AD2435WCCPZ | AD2435WCCPZ.pdf | |
|
TAS5036APFCG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036APFCG4.pdf | |
|
LC75411UES-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 44QLP | LC75411UES-E.pdf |