Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 4CH 2-INP 16SSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock2900
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 16-SSOP |
| Base Product Number | 74ACT11032 |
|
MAX98931DEV# | DEVELOPMENT | MAX98931DEV#.pdf | |
|
TDA7407 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 44LQFP | TDA7407.pdf | |
|
TS3A227ERVAR | IC DETECTION SWITCH 16VQFN | TS3A227ERVAR.pdf | |
|
LC823430TA-2H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 128TQFP | LC823430TA-2H.pdf | |
|
CS8415A-CSZ | IC AUDIO RECEIVER 28SOIC | CS8415A-CSZ.pdf | |
|
MSP53C392NI2D | IC LONG DURATION PROC 16-DIP | MSP53C392NI2D.pdf | |
|
M65849CFP#DF0G | SOURROUND SOUND PROCESSOR | M65849CFP#DF0G.pdf | |
|
TDA7802 | IC AMP SB QUAD 72W 27FLEXIWATT | TDA7802.pdf | |
|
LMC1983CIN | TONE CONTROL CIRCUIT | LMC1983CIN.pdf | |
|
M82505G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82505G-14.pdf | |
|
FSA95601AH | IC AMP 6CH CLASS D DGTL | FSA95601AH.pdf | |
|
LA75676VA-TLM-E | IF SIGNAL PROCESSOR (VIF + SIF) | LA75676VA-TLM-E.pdf |