Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 4CH 2-INP 16TSSOP
PackageTube
Stock2000
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ACT |
| Package | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 16-TSSOP |
| Base Product Number | 74ACT11032 |
|
CS8406-CZZ | IC AUDIO TRANSMITTER 28TSSOP | CS8406-CZZ.pdf | |
|
BD3427K-BJ | IC CHIP AUDIO AMP 44LQFP | BD3427K-BJ.pdf | |
|
CS44600-CQZ | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64LQFP | CS44600-CQZ.pdf | |
|
LA8638NV-TLM-E | LOW VOLTAGE COMPANDER IC FOR COR | LA8638NV-TLM-E.pdf | |
|
TEF6894H/V3,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6894H/V3,518.pdf | |
|
LA75676VA-TLM-E | IF SIGNAL PROCESSOR (VIF + SIF) | LA75676VA-TLM-E.pdf | |
|
|
BU64253GWZ-TR | BI-DIRECTIONAL VCM DRIVER FOR AU | BU64253GWZ-TR.pdf | |
|
TAS3002PFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS3002PFBR.pdf | |
|
|
MAX5486EUG+ | IC VOLUME CONTROL 24TSSOP | MAX5486EUG+.pdf | |
|
NL3S325AFCT2G | IC ANALOG SWITCH WLCSP | NL3S325AFCT2G.pdf | |
|
AK4136VQ | IC SAMPLE RATE CONVERTER 48LQFP | AK4136VQ.pdf | |
|
NJW1184M | IC ELECTRONIC VOLUME 4CH DMP20 | NJW1184M.pdf |