Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 1CH 1-INP SOT23-5
PackageTape & Reel (TR)
Stock68000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Input Logic Level -Low | 0.3V~1.1V |
| Input Logic Level -High | 1.7V~4.4V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | SOT-23-5 |
| Base Product Number | 74AHC1GU04 |
|
LC70310KBG-UMC-TLM-H-ON | NOISE CANSELLER IC | LC70310KBG-UMC-TLM-H-ON.pdf | |
|
WM8144CPT | ANALG CONS AUDIO/VID | WM8144CPT.pdf | |
|
AK4104ET | IC DGTL AUDIO TRANSMIT 16TSSOP | AK4104ET.pdf | |
|
S1V30080F01A000 | IC VOICE PROCESSOR 48QFP | S1V30080F01A000.pdf | |
|
COM-10468 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 8DIP | COM-10468.pdf | |
|
TDA8929T/N1,118 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 24SO | TDA8929T/N1,118.pdf | |
|
MAX9890BETA+TGC1 | INTEGRATED CIRCUIT | MAX9890BETA+TGC1.pdf | |
|
TAS3108IADCPG4 | IC AUDIO SGNL PROCESSOR 38HTSSOP | TAS3108IADCPG4.pdf | |
|
BU8903GU-E2 | IC AUDIO SGNL PROC 60VCSP85H4 | BU8903GU-E2.pdf | |
|
BU9486KV-E2 | IC DECODER USB AUDIO VQFP | BU9486KV-E2.pdf | |
|
LM1972M | IC VOLUME CONTROL 20SOIC | LM1972M.pdf | |
|
PGA2311UA/1K | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2311UA/1K.pdf |