Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 1CH 2-INP SOT23-5
PackageTape & Reel (TR)
Stock31000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | SOT-23-5 |
| Base Product Number | 74AHCT1G00 |
|
ZL38080LDF1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64QFN | ZL38080LDF1.pdf | |
|
LM1971M/NOPB | IC VOLUME CONTROL 8SOIC | LM1971M/NOPB.pdf | |
|
TAS5508PAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508PAGRG4.pdf | |
|
LA7213-E | FOR VCR-USE AUTOMATIC CHANNEL SE | LA7213-E.pdf | |
|
AD2427BCPZ | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2427BCPZ.pdf | |
|
SI8244CB-C-IS1 | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8244CB-C-IS1.pdf | |
|
S1V3G340F00A900-160 | IC VOICE PROCESSOR 52QFP13 | S1V3G340F00A900-160.pdf | |
|
STA333SML | IC FULLY INTEG PROC FLIPCHIP 30 | STA333SML.pdf | |
|
SI8244BB-D-IS1R | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8244BB-D-IS1R.pdf | |
|
M65849CFP#DF0G | SOURROUND SOUND PROCESSOR | M65849CFP#DF0G.pdf | |
|
LV25500PQA-NH | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 56WQFN | LV25500PQA-NH.pdf | |
|
TCM320AC46CN | CONSUMER CIRCUIT, PDIP20 | TCM320AC46CN.pdf |