Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 1CH 2-INP SC70-5
PackageTape & Reel (TR)
Stock27000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | SC-70-5 |
| Base Product Number | 74AHCT1G00 |
|
PGA2311P | PGA2311 +/-5V STEREO AUDIO VOLUM | PGA2311P.pdf | |
|
R2A15908SP#W1 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2A15908SP#W1.pdf | |
|
M82620G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82620G-14.pdf | |
|
LC75412WH-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 48SQFP | LC75412WH-E.pdf | |
|
LV3328PM-TLM-E | ELECTRONIC VOLUME IC | LV3328PM-TLM-E.pdf | |
|
DIR9001PWR-P | PROTOTYPE | DIR9001PWR-P.pdf | |
|
LV3327PV-MPB-H | IC VOLUME CONTROL 16SSOP | LV3327PV-MPB-H.pdf | |
|
CSM10291AN | SPEECH CMOS TSP50C10A | CSM10291AN.pdf | |
|
TDA7718NTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7718NTR.pdf | |
|
BD37543FS-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 32SSOPA | BD37543FS-E2.pdf | |
|
ZL38067LDG1 | IC AUDIO PROCESSOR 64QFN | ZL38067LDG1.pdf | |
|
TAS5508PAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508PAG.pdf |