Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 1CH 2-INP SOT23-5
PackageTape & Reel (TR)
Stock6000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | SOT-23-5 |
| Base Product Number | 74AHCT1G02 |
|
TDA9860/V2,112 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 32SDIP | TDA9860/V2,112.pdf | |
|
CS8405A-CS | DIGITAL AUDIO INTERFACE TRANS | CS8405A-CS.pdf | |
|
STA321 | IC FULLY INTEG PROCESSOR 64LQFP | STA321.pdf | |
|
LC823410-10R-H | IC AUDIO LSI PROCESSOR 120TQFP | LC823410-10R-H.pdf | |
|
SRC4193IDB | SRC4193 HIGH-END SAMPLE RATE CON | SRC4193IDB.pdf | |
|
AK4125XF | IC ASYNCH SAMPLE RATE 30VSOP | AK4125XF.pdf | |
|
LV3319PM-V147-NE | IC VOLUME CONTROL 44QIPM | LV3319PM-V147-NE.pdf | |
|
AK7604VQ | DSP 122MX1, SRCX4, 6CH DAC 2CH A | AK7604VQ.pdf | |
|
LC89075WA-H | IC DEMODULATOR 64SQFP | LC89075WA-H.pdf | |
|
SB3231-E1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 25SIP | SB3231-E1.pdf | |
|
0339-671-TLM-E | ANALOG CAR RADIO TUNER | 0339-671-TLM-E.pdf | |
|
BD3806AFS-E2 | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3806AFS-E2.pdf |