Texas Instruments
DescriptionIC GATE AND 1CH 2-INP SC70-5
PackageTape & Reel (TR)
Stock28000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | AND Gate |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Input Logic Level -Low | 0.8V |
| Input Logic Level -High | 2V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | SC-70-5 |
| Base Product Number | 74AHCT1G08 |
|
TAS5012PFB | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5012PFB.pdf | |
|
AD1895AYRSZ | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | AD1895AYRSZ.pdf | |
|
ZL38063UGB2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 56WLCSP | ZL38063UGB2.pdf | |
|
R2S15904SP#D1 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15904SP#D1.pdf | |
|
LM1971N/NOPB | IC VOLUME CONTROL 8DIP | LM1971N/NOPB.pdf | |
|
M82359G-12 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82359G-12.pdf | |
|
AD2427WCCSZ-RL | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2427WCCSZ-RL.pdf | |
|
MAX9890BEBL+TG29 | IC NOISE REDUCTION 9UCSP | MAX9890BEBL+TG29.pdf | |
|
MAX98931EWX+ | MAX98931EWX+ | MAX98931EWX+.pdf | |
|
ZL38060LDF1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64QFN | ZL38060LDF1.pdf | |
|
TPA5051RSAT | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 16QFN | TPA5051RSAT.pdf | |
|
M82710G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82710G-14.pdf |