Texas Instruments
DescriptionIC GATE OR 1CH 3-INP SOT23-6
PackageTape & Reel (TR)
Stock23000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | OR Gate |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 3 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Input Logic Level -Low | 0.7V~0.8V |
| Input Logic Level -High | 1.7V~2V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | SOT-23-6 |
| Base Product Number | 74LVC1G332 |
|
R2S15900SP#D1 | AUDIO/TONE SOUND CONTROLLER | R2S15900SP#D1.pdf | |
|
FSA8039AUMSX | AUDIO JACK INTERFACE SOLUTION W/ | FSA8039AUMSX.pdf | |
|
BD3461FS-E2 | IC VOLUME CONTROL 24SSOPA | BD3461FS-E2.pdf | |
|
CS8421-CNZR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 20QFN | CS8421-CNZR.pdf | |
|
M51204FP#TF0R | 2-CH ELECTRONIC VOLUME BALANCE | M51204FP#TF0R.pdf | |
|
E-TDA7400DTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 28SO | E-TDA7400DTR.pdf | |
|
SI8244BB-C-IS1R | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8244BB-C-IS1R.pdf | |
|
LV3311PNM-TLM-E | IC VOLUME CONTROL 44QIPM | LV3311PNM-TLM-E.pdf | |
|
TAS5508APAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508APAGRG4.pdf | |
|
TAS5508PAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508PAG.pdf | |
|
LC823430TA-2H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 128TQFP | LC823430TA-2H.pdf | |
|
SRC4193IDB | SRC4193 HIGH-END SAMPLE RATE CON | SRC4193IDB.pdf |