Texas Instruments
DescriptionIC GATE NAND 2CH 2-INP 8VSSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock5000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | NAND Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | Schmitt Trigger |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Input Logic Level -Low | 0.39V~1.87V |
| Input Logic Level -High | 1.16V~3.33V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 8-VSSOP |
| Base Product Number | 74LVC2G132 |
|
TEF6892H/V3,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6892H/V3,518.pdf | |
|
TDA7439DS13TR | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SO | TDA7439DS13TR.pdf | |
|
TAS5001PFBRG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5001PFBRG4.pdf | |
|
M82710G-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82710G-14.pdf | |
|
AD2420KCPZ | AD2420 | AD2420KCPZ.pdf | |
|
TDA9852H/V2,557 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 44PQFP | TDA9852H/V2,557.pdf | |
|
STA381BWSTR | IC FULLY INTEG PROCESSOR 48VQFN | STA381BWSTR.pdf | |
|
ZXCZA200JC40TA | IC INTEGRATED CIRCUIT | ZXCZA200JC40TA.pdf | |
|
CA3089F | AUDIO DEMODULATOR, FM, BIPOLAR | CA3089F.pdf | |
|
STA311BTR | IC FULLY INTEG PROCESSR 56VFQFPN | STA311BTR.pdf | |
|
TDA7407 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 44LQFP | TDA7407.pdf | |
|
LA2000S-E | AUDIO ICS | LA2000S-E.pdf |