Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 2CH 2-INP SC70-6
PackageTape & Reel (TR)
Stock16000
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Discontinued at Chipguest |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Input Logic Level -Low | 0.41V~1.38V |
| Input Logic Level -High | 1.24V~4.13 |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | SC-70-6 |
| Base Product Number | 74LVC2GU04 |
|
STA311B | MULTICHANNEL DIGITAL AUDIO PROCE | STA311B.pdf | |
|
MAX98932DEV# | DEVELOPMENT | MAX98932DEV#.pdf | |
|
FSA805UMX | AUDIO/VIDEO SWITCH, PDSO12 | FSA805UMX.pdf | |
|
FSA8028UMX | IC DETECTION SWITCH 10UMLP | FSA8028UMX.pdf | |
|
FSA8008UMX | AUDIO/VIDEO SWITCH, 1 FUNC, 1 CH | FSA8008UMX.pdf | |
|
SA572DR2G | IC COMPANDOR 16SOIC | SA572DR2G.pdf | |
|
INA1651QPWRQ1 | OP AMP | INA1651QPWRQ1.pdf | |
|
STK415-120-E | 2-CHAN POWER SWITCHING AUDIO IC | STK415-120-E.pdf | |
|
STA333BW13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA333BW13TR.pdf | |
|
AD2433WCCPZ | MASTER/SLAVE, STD-PWR W/SPI | AD2433WCCPZ.pdf | |
|
MFA100FHI33/01551 | AUDIO IC DEVELOPMENT TOOLS | MFA100FHI33/01551.pdf | |
|
CS8420-CSZR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SOIC | CS8420-CSZR.pdf |