Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 4CH 2-INP 14TSSOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
Price Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-TSSOP |
| Base Product Number | CD4001 |
|
FSA8039AUMSX-F106 | AUDIO JACK INTERFACE SOLUTION WI | FSA8039AUMSX-F106.pdf | |
|
FSA8009UMX | AUDIO/VIDEO SWITCH, PQCC10 | FSA8009UMX.pdf | |
|
BD3823FV-ME2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR SSOP | BD3823FV-ME2.pdf | |
|
INA1651QPWRQ1 | OP AMP | INA1651QPWRQ1.pdf | |
|
S1V30080F01A000 | IC VOICE PROCESSOR 48QFP | S1V30080F01A000.pdf | |
|
MAX98932SEVSYS# | EVALUATION SYSTEM | MAX98932SEVSYS#.pdf | |
|
TAS5028APAGR | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5028APAGR.pdf | |
|
ZL38040LDF1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64QFN | ZL38040LDF1.pdf | |
|
SI8241BB-B-IS1R | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8241BB-B-IS1R.pdf | |
|
LC89075W-H | IC DEMODULATOR 64SQFP | LC89075W-H.pdf | |
|
TWL1101PFB | CONSUMER CIRCUIT, PQFP48 | TWL1101PFB.pdf | |
|
TAS5036AIPFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036AIPFC.pdf |