Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 4CH 2-INP 14SOP
PackageTape & Reel (TR)
Stock2310
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 4 |
| Number of Inputs | 2 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1V~2.5V |
| Input Logic Level -High | 4V~12.5V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SO |
| Base Product Number | CD4001 |
|
IP5002CX8/P,135 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR | IP5002CX8/P,135.pdf | |
|
PGA2311U | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2311U.pdf | |
|
CS4297A-JQR | CRYSTALCLEAR AUDIO CODEC | CS4297A-JQR.pdf | |
|
LC75386NE-L-E | ELECTRONIC VOLUME AND TONE CONTR | LC75386NE-L-E.pdf | |
|
ZL38052LDF1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64QFN | ZL38052LDF1.pdf | |
|
SRC4190IDBR | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4190IDBR.pdf | |
|
TMS50C20NL | CMOS SPEECH SYNTHESIZER | TMS50C20NL.pdf | |
|
ZL38005QCG1 | IC VOICE PROCESSOR 100LQFP | ZL38005QCG1.pdf | |
|
PGA2310UA/1K | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2310UA/1K.pdf | |
|
TAS5026APAGG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026APAGG4.pdf | |
|
FSA8009UMX | AUDIO/VIDEO SWITCH, PQCC10 | FSA8009UMX.pdf | |
|
LC823450XATBG | IC AUDIO SGNL PROCESSOR 154WLCSP | LC823450XATBG.pdf |