Rochester Electronics| LLC|Texas Instruments
DescriptionIC GATE NOR 2CH 4-INP 14SOIC
PackageBulk,Tube
Stock0
Price1.0
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | NOR Gate |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Inputs | 4 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Input Logic Level -Low | 1.5V~4V |
| Input Logic Level -High | 3.5V~11V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | CD4002 |
|
BD3402KS2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64SQFP | BD3402KS2.pdf | |
|
PGA2311P | IC VOLUME CONTROL 16DIP | PGA2311P.pdf | |
|
NJU72341V-TE2 | 2 CHANNELS ELECTRONIC VOLUME | NJU72341V-TE2.pdf | |
|
LM1972M | CONSUMER CIRCUIT, CMOS, PDSO20 | LM1972M.pdf | |
|
FSA8500UCX | AUDIO 3-POLE / 4-POLE MIC-GND SW | FSA8500UCX.pdf | |
|
M62419FP#CG1J | SOUND CONTROLLER FOR CAR STEREO | M62419FP#CG1J.pdf | |
|
SAE800GGEGXUMA1 | IC AUDIO AMPLIFIER INDUSTRIAL | SAE800GGEGXUMA1.pdf | |
|
TAS5036APFCR | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036APFCR.pdf | |
|
TDA7440D013TR | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SO | TDA7440D013TR.pdf | |
|
TAS5026IPAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026IPAGRG4.pdf | |
|
LC823403B-08B3-E | IC AUDIO LSI PROCESSOR | LC823403B-08B3-E.pdf | |
|
LC89091JA-AH | IC DEMODULATOR 16SSOP | LC89091JA-AH.pdf |