Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 16SOIC
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 1.5mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 1V~2.5V |
| Input Logic Level -High | 4V~12.5V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 16-SOIC |
| Base Product Number | CD4009 |
|
TAS5010PFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5010PFBR.pdf | |
|
R2S15900SP#D1 | AUDIO/TONE SOUND CONTROLLER | R2S15900SP#D1.pdf | |
|
BD3401KS2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64SQFP | BD3401KS2.pdf | |
|
PGA2310PA | IC VOLUME CONTROL 16DIP | PGA2310PA.pdf | |
|
AD2426BCPZ | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2426BCPZ.pdf | |
|
TAS5518CPAGR | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5518CPAGR.pdf | |
|
R2S15904SP#T1 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15904SP#T1.pdf | |
|
CS3308K-CQZ | IC 8-CHANNEL DIGITAL VOLUME CONT | CS3308K-CQZ.pdf | |
|
AD2433WCCPZ-RL | AD2433WCCPZ-RL | AD2433WCCPZ-RL.pdf | |
|
PGA2320IDWRG4 | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2320IDWRG4.pdf | |
|
SRC4193IDB | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4193IDB.pdf | |
|
ADAU71087Z-CS | IC AUDIO | ADAU71087Z-CS.pdf |