Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 16SO
PackageTape & Reel (TR)
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 1.5mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 1V~2.5V |
| Input Logic Level -High | 4V~12.5V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 16-SO |
| Base Product Number | CD4009 |
|
LC7538JMD-TLM-E | ELECTRONIC VOLUME CONTROL SYSTEM | LC7538JMD-TLM-E.pdf | |
|
AD2428WCCSZ02 | A2B MASTER/SLAVE 4XPDM | AD2428WCCSZ02.pdf | |
|
TEF6890H/V3,557 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6890H/V3,557.pdf | |
|
E-TDA7400DTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 28SO | E-TDA7400DTR.pdf | |
|
LC75410WS-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 64SQFP | LC75410WS-E.pdf | |
|
LC823425-13W-E | IC AUDIO PROCESSOR 221LFBGA/FBGA | LC823425-13W-E.pdf | |
|
MDS-L100G-202 | ACCESS VOICE PROCESSOR | MDS-L100G-202.pdf | |
|
LV71081E-MPB-E | CONSUMER CIRCUIT | LV71081E-MPB-E.pdf | |
|
ADAU71068Z-CS | IC AUDIO | ADAU71068Z-CS.pdf | |
|
DF1706E/2KG4 | IC INTERPOLATION FILTER 28SSOP | DF1706E/2KG4.pdf | |
|
PGA4311UA/1KG4 | IC VOLUME CONTROL 28SOIC | PGA4311UA/1KG4.pdf | |
|
CS8427-DZZR | IC AUDIO TRANSCEIVER 28TSSOP | CS8427-DZZR.pdf |