Texas Instruments
DescriptionIC INVERTER 6CH 1-INP 16TSSOP
PackageTube
Stock0
PriceObsolete
Download| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Package | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Logic Type | Inverter |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 1 |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Current - Quiescent ( Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 1.5mA, 24mA |
| Input Logic Level -Low | 1V~12.5V |
| Input Logic Level -High | 4V~10.8V |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 16-TSSOP |
| Base Product Number | CD4009 |
|
R2J45064BG#WH | MSIG / CAMERA PC | R2J45064BG#WH.pdf | |
|
PCM2706CPJT | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 32TQFP | PCM2706CPJT.pdf | |
|
XVF3510-QF60-C | IC VPU VOCALFUSION VOICE 60QFN | XVF3510-QF60-C.pdf | |
|
BU7846KV-E2 | IC AUDIO INTERFACE | BU7846KV-E2.pdf | |
|
NJM2520M-TE1 | IC AUDIO SWITCH 2-IN/1-OUT 8DMP | NJM2520M-TE1.pdf | |
|
DF1704E | IC INTERPOLATION FILTER 28SSOP | DF1704E.pdf | |
|
WM8144CPT | ANALG CONS AUDIO/VID | WM8144CPT.pdf | |
|
0339-671-TLM-E | ANALOG CAR RADIO TUNER | 0339-671-TLM-E.pdf | |
|
BD37541FS-E2 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 32SSOPA | BD37541FS-E2.pdf | |
|
LV25700PM-TBM-E | SINGLE CHIP TUNER IC FOR CAR RAD | LV25700PM-TBM-E.pdf | |
|
PGA2311UA | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2311UA.pdf | |
|
TAS5508PAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508PAG.pdf |